«« cofnij

BUKOWINA TATRZAŃSKA - ok. 2700 mieszkańców 967-1000 m. n.p.m leży na Podhalu w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim na terenie znajdującym się najbliżej Tatr nazywanym też Skalnym Podhalem. Najbliższe duże ośrodki turystyczne to Zakopane - 15 km i Nowy Targ - ok. 22 km, oraz słowackie: Stary Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica. Pierwsi goście zawędrowali do Bukowiny w 1897r w drodze do Morskiego Oka. Tatrzański Park Narodowy będący częścią terenów gminy jest główną atrakcją tej miejscowości. Morskie Oko położone na wysokości 1393 m. n.p.m jest najczęściej odwiedzanym stawem w Tatrach. Stąd wiodą liczne szlaki turystyczne w Wysokie Tatry. Miejscowość oferuje łatwe tereny spacerowe z pięknymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę.

Klimat
- górski, ciepły i suchy jednak przy wyjściu w góry należy pamiętać o odpowiednim ubraniu i przygotowaniu także przez zasięgnięcie informacji o aktualnym stanie pogody w Tatrach. Szczególnym zjawiskiem jest tu wiatr halny wiejący niekiedy z niszczącą siłą.

Warto zobaczyć:
Dom Ludowy - największy drewniany budynek w Polsce. Skarby tatrzańskie - Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów, Wodogrzmoty Mickiewicza, Wielką Siklawę, Rysy, Zawrat, Granaty, Żabie Szczyty, Kozi Wierch, Świdnicę, Orlą Perć oraz 210 km znakowanych szlaków w Tatrach.

Imprezy:
Bukowina znana jest z kultywowania tradycyjnego folkloru góralskiego. W Domu Ludowym odbywają się coroczne ogólnopolskie i regionalne imprezy folklorystyczne; działają tu liczne zespoły regionalne pieśni i tańca. Kontynuowana jest sztuka ludowa -haft, galanteria skórzana, rzeźba, metaloplastyka, malarstwo na szkle, snycerka.

Sport i wypoczynek:
kilometry znakowanych ścieżek górskich i dla kolarstwa górskiego, rzeka Białka - naturalny tor kajakowy oraz tereny do kąpieli wodnych i słonecznych, rafting - pływanie na pneumatycznych pontonach poruszanych siłą mięśni, basen kryty w ośrodku "Rysy", kort tenisowy.

Wyciągi narciarskie
: ok. 17 wyciągów orczykowych o dł. do 650m. trasy łatwe, prawie wszystkie oświetlone, część z nich jest sztucznie naśnieżana.


Home
O nas | Nasza oferta | Rezerwcje | Jak kupować | Kontakt | Regulamin
© Biuro Podróży Zyga Travel - Szczawnica. Realizacja:
Verakom - strony internetowe - projektowanie
www.szczawnica.nrs.pl - noclegi w uzdrowisku
Zyga Travel na portalu pieniny.net.pl