«« cofni

BIAŁKA TATRZAŃSKA - góralska wieś położona w województwie małopolskim, blisko Tatr Polskich i Słowackich, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego, jest częścią gminy Bukowina Tatrzańska. Ostatnio znana również dzięki doskonałym warunkom do uprawiania narciarstwa - 2 nowoczesne kolejki krzesełkowe oraz ok. 17 wyciągów orczykowych. Duża część mieszkańców wyjeżdża, bądź przebywa na stałe w USA. Dzięki tym wyjazdom oraz przedsiębiorczości zwłaszcza w kierunku rozwoju turystyki wieś należy do jednej z bogatszych na Podhalu.

Klimat
- górski, łagodniejszy niż w pobliskich Tatrach. Lato w Białce jest ciepłe a najwyższe temperatury w lipcu i sierpniu. Zimy są chodne, często z obfitymi opadami śniegu.

Warto zobaczyć:
dużą atrakcję przyrodniczą wsi jaką jest rzeka Białka wypływająca z Tatr należąca do najczystszych rzek Podhala. W jej nurtach żyje wiele gatunków ryb, między innymi pstąrgi i lipienie. Jest zimna i rwąca, o kamienistym dnie, nie odstrasza jednak chętnych do kąpieli; Przełom Białki tzw. Skałki - ścisły rezerwat przyrody.

Imprezy:
- Mistrzostwa Polski w spływie kajakowym.

Sport i wypoczynek
: turystyka rowerowa - liczne trasy i ścieżki rowerowe np.: do granicy ze Słowacją w Jurgowie, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boiska do gry w siatkówkę, ścieżka zdrowia, jazda konna.

Wyciągi narciarskie:
18 wyciągów, w tym 2 koleje krzesełkowe, 3 osobowa o długości 1380m i 4 osobowa o długości 800 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stoki łagodne, trasy przygotowywane przez ratraki, sztucznie naśnieżane i oświetlone. Przepustowość wszystkich wyciągów to ok. 15 000 osób na godzinę, długość wszystkich tras zjazdowych to ponad 15 km. Imprezy zimowe: m. in.: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem czy słynna biała noc sylwestrowa na nartach.

Dojazd:
do obu miejscowości samochodem - z Krakowa do Nowego Targu "7" i droga krajowa nr 47, dalej droga nr 49 prowadząca przez Bukowinę do przejścia gr. Łysa Polana. Pociągiem - najbliższa stacja PKP to Zakopane i N. Targ 15-20 km. Autobusem - regularne połączenia m. in. z Zakopanem, Nowym Targiem i Krakowem.


Home
O nas | Nasza oferta | Rezerwcje | Jak kupować | Kontakt | Regulamin
© Biuro Podróży Zyga Travel - Szczawnica. Realizacja:
Verakom - strony internetowe - projektowanie
www.szczawnica.nrs.pl - noclegi w uzdrowisku
Zyga Travel na portalu pieniny.net.pl